Reiki

VN:F [1.9.22_1171]
Hodnocení:
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Reiki je léčitelská metoda vycházející z východních filozofií. Za zemi původu Reiki se uvádí Japonsko a jako zakladatel/objevitel je uváděn dr. Mikao Usui. Skutečný počátek Reiki vysledovat patrně nelze, a to z toho důvodu, že jsou zde podobnosti s ještě staršími metodami. Reiki předpokládá existenci vitální energie Reiki v těle zejména člověka, existenci příslušných energetických center čaker a drah (meridiánů), kterými může tato energie proudit. Pokud jsou čakry vyrovnané a v meridiánech proudí energie bez překážek, člověk je zdravý a vitální. Reiki předpokládá také existenci aury jako duchovního pole lidského těla, které s tímto energetickým prouděním souvisí.

Stupně zasvěcení

Působit Reiki může člověk, který prošel zasvěcením svého energetického systému k přijímání a dalšímu předávání duchovní energie (zasvěcení, neboli iniciace, posílí energetickou vibraci aury, energetických center = čaker a vede ke zvětšení objemu energie daného adepta Reiki). Zasvěcování je třístupňové (někteří učitelé dělí třetí stupeň na dvě části).

1. stupeň

Zasvěcený byl naladěn na zdroj léčivé energie reiki a dokáže tuto energii přijímat a předávat přikládáním rukou (není důležité kam se ruce přiloží, energie si najde sama místo, kde je potřeba léčit či posílit organismus příjemce). 1. stupeň Reiki je určen hlavně pro samoléčení, ale i pro léčení druhých doteky rukou. Zasvěcení do prvního stupně lze podstoupit během jednoho dne. Ale většina mistrů Reiki zasvěcení během jednoho dne nedoporučuje – bývá psychicky náročné, tudíž se zasvěcení většinou dělí na 2 dny. Samotné zasvěcení se skládá ze čtyř postupů.

2. stupeň

Zasvěcený zná část symbolů, jejichž používání modifikuje a umocňuje účinky Reiki. Zasvěcený 2. stupně dokáže nyní působit nejen bezprostředním dotykem dlaní, ale i na dálku (třeba i na druhý konec země).

3. stupeň – mistr

Adept Reiki má nyní daleko větší možnosti léčit. Je schopen i vhodně upravit (zasvětit) předměty určené k léčení.
Někteří mistři tento stupeň dělí na dva druhy, ale všeobecně to není uznáváno. Jedním druhem by měl být léčitel, který nemá možnost učit; druhým by měl být učitel, který může předávat umění Reiki dalším.

Zdroj: Wikipedia.org

Tyto stránky slouží jako katalog kartářek a věštců. Nejedná se o jejich oficiální prezentace a na dotazy nebudou odpovídat daní esoterici.

Pokud máte zájem o výklad karet od spolehlivé a prověřené kartářky, klikněte na odkaz níže.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky slouží jako katalog kartářek a věštců. Nejedná se o jejich oficiální prezentace a na dotazy nebudou odpovídat daní esoterici.

Pokud máte zájem o výklad karet od spolehlivé a prověřené kartářky, klikněte na odkaz níže.